en Chata Popcorn |

SKIAREÁL PLEŠIVEC

Plešivec v Krušných horách je 1018 m vysoký kopec, kde na jednom místě najdete zábavu i relax: Skiareál v zimě a v létě trailpark, bobovou dráhu a dechberoucí krajinu. Na úplném vrcholku pak najdete restauraci s ubytováním. Krušnohorský ski areál Plešivec je nejmladší a vysoce moderní areál v ČR. Přeprava po areálu je zajištěna třemi čtyřsedačkovými lanovkami, třemi vleky a čtyřmi pohyblivými pásy. Díky vysoké přepravní kapacitě se netvoří dlouhé fronty. V areálu se nachází dětský park a deset sjezdovek o celkové délce až 12 kilometrů.


TRAILPARK PLEŠIVEC

Z Plešivce si můžete sjet perfektní traily pro začátečníky i pokročilé. Čeká na vás 7 tras, z kterých si určitě vyberete.


LETNÍ BOBOVÁ DRÁHA

Novou atrakcí je unikátní bobová dráha. Zažijete pohodovou jízdu s krásným výhledem na Abertamy a okolí a nebo adrenalinovou jízdu s maximální rychlostí 40 Km/h. Na bobové dráze si užijí všichni. Začátek trati je na vrcholu Plešivce u lanovky Abertamy, která vás vyveze zpět na start. 


LANOVÝ PARK PLEŠIVEC

Lanový park Plešivec je rozdělený na část pro děti, na které tady čeká 11 překážek od 1 do 3 metrů nad zemí, a na část pro dospělé, kde jsou aktuálně otevřené tři dráhy různých obtížností. Ty se nachází přímo v korunách stromů ve výšce od 4 do 12 metrů a jsou na nich mosty, prolézačky, lanové překážky, přejezdy, zhupy, sítě, lávky a další. Nechybí ani 70metrový sjezd nebo skok z 16 metrů, nazývaný volný pád.


JEŽÍŠKOVA CESTA NA KOLECH I NA BĚŽKÁCH

Ježíškovu cestu lze absolvovat celoročně, pěšky i s kočárkem, je sjízdná i na kole, v zimním období na běžkách. Ježíškova cesta je plná zábavy a úkolů pro malé i větší děti, které si mohou vybrat zda se vydají na celý (12,9 km), nebo zkrácený okruh (5,6 km). Na její trase plní různé úkoly, které zapisují do notýsku, který je možné předem zakoupit na Infocentru Boží Dar.


OBČERSTVENÍ U ČERVENÉ JÁMY

Občerstvení v krásné přírodě Krušných hor je vybudované na starém zbořeništi v blízkosti cyklo a turistických tras a Krušnohorské lyžařské magistrály. Přibližně 50 metrů od občerstvení se nachází největší důlní propadlina v Čechách Červená jáma.


RÝŽOVNA

Rýžovna bývala běžnou krušnohorskou obcí, která vznikla za účelem těžby nerostného bohatství a rýžování cínovce - odtud vznikl i její název. Až do vysidlování Sudet po 2. světové válce tu žilo několik set obyvatel. Ale s odsunutím německého obyvatelstva z pohraničí obec téměř zanikla. Dnes je tu kromě pensionu jen několik trvale obydlených domů. Nachází se zde malý pivovar s restaurací.


DŮL MAURITIUS

Národní kulturní památka, největší cínový důl v českém Krušnohoří je starý přes 470 let. Jedna z jeho nejstarších štol, štola Kryštof, je otevřená od května do září pro veřejnost. Zažijete jedinečné podzemní dobrodružství.


AQUACENTRUM AGRICOLA JÁCHYMOV

Pod jednou střechou můžete využít dvě 25 metrové plavecké dráhy o teplotě vody pohybující se kolem 28°C, whirlpool a Kneippův chodník. Pro malé vodní nadšence je zde dětské brouzdaliště s teplotou vody kolem 32°C a pro ty větší, super rychlý tobogán!


VYZKOUŠENÉ RESTAURACE V OKOLÍ

Pivovar Červený Vlk, Restaurace Rýžovna, Faustův Dvůr, Plzeňka, Stodola